BUDUĆNOST BOLJA OD CIBONE Tim iz Podgorice siguran u Zagrebu

Košarkaši Budućnosti pobijedili su Cibonu rezultatom 77:71 u četvrtfinalu ABA Super Kupa u Zagrebu.

Nakon neizvjesne prve četvrtine gosti su na prvi odmor otišli sa poenom viška, da bi na poluvremenu stigli do plus četiri (36:32. U nastavku je Cibona napravila potpuni preokret, dobila treću četvrtinu sa 22:13 i u poslednjih deset minuta ušla sa prednošću 54:49.

Koševima Ramljaka na otvaranju poslednje dionice Cibona je odišla na plus sedam ali se Budućnost serijom 5:0 vratila u meč. Na polovini četvrte četvrtine Budućnost se ponovo vratila u vođstvo 60:59 nakon čega je još jednom domaći tim vratio prednost na svoju stranu (63:62) ali to je bilo sve što je uradio jer je u nastavku Budućnost stigla do pobjede.

Najefikasniji je bio Skot Bamfrot u timu Budućnosti sa 25 poena dok je Mate Vučić predvodio Cibonu sa 15 poena.

Budućnost će se u polufinalu sastati sa ekipom Cedevita Olimpija koja je u prvom današnjem meču pobijedila FMP sa 101:92.