ČARKE U MOSTARU Zrinjski slavio sa igračem manje

Zrinjski je sačuvao prvo mjesto pred odlazak na zimsku pauzu nakon što je u derbiju savladao Borac 1:0 golom Hrvoja Barišića. Mostarci su do trijumfa došli iako su u drugom dijelu igrali sa igračem manje.

Na kraju meča došlo je do čarki u kojima je glavni sudija Mirza Kazlagić imao pun posla, a na startu domaći navijači su aplauzima dočekali svog bivšeg trenera Vinka Marinovića.

U prvom dijelu Zrinjski je bio puno bolji rival, imao je više loptu u posjedu, diktrirao ritam, ali nije opasnije ugrozio gostujućeg tima.

Zrinjski je prvi pokušao. Irfan Hadžić se gradio, ostavio loptu za Marija Tičinovića, ali njegov šut blokira Darko Lazić.

Nakon kornera su domaći tražili penal, ali Mirza Kazlagić nije smatrao da je bilo igranja rukom. U 21. minuti pokušaj domaćih. Opet je izblokiran Tičinović. U 36. minuti je Domagoj Stranput probao udarac, ali lak je to bio plijen za Nikolu Ćetkovića.

Na startu drugog dijela drama u Mostaru. Golman Zrinjskog Čondrić istrčao je bespotrebno i dao loptu Andriću koji ga je lobovao. Lopta je išla u gol, ali Magdić interveniše a sudije su pokazale da lopta nije prešla gol liniju.

U 52. minuti isključenje je zaradio Nikola Mandić koji je u kontri oborio Kulašina i onda šok za goste. Zrinjski sa igračem manje dolazi do gola. Nakon ubacivanja Jankovića Barišić je bio najviši u skoku i zatresao mrežu.

Banjalučani su nakon toga krenuli ofanzivnije, uveo je trener Vinko Marinović Jovu Lukića i Alena Jurilja, ali nisu uspjeli da dođu do gola. U 85.minuti nakon bespotrebne čarke crveni karton su zaradili Spremo i igrač sa klupe Zrinjskog Bekić.

Jovo Lukić je u 89.minuti opasno zaprijetio nakon dodavanja Jurilja i pogodio je vanjski dio mreže.