Dabl dabl Pokuševskog u trijumfu Oklahome, slavio i Bjelica (VIDEO)

Oklahoma Siti se ne odriče plasmana u doigravanje za plej of NBA lige i zabilježila je gostujuću pobjedu protiv najslabijeg tima Zapadne konferencije Minesota rezultatom 112:103.

Aleksej Pokuševski je došao doi dabl učinka od 13 poena (2/5 za dva, 3/8 za tri) i 10 skokova, a pored toga zabilježio je dvije asistencije i tri blokade za 33 minuta i 19 sekundi igre.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Šaj Gildžiju-Aleksander sa 31, a na drugoj strani je Karl-Entoni Tauns ubacio 33 poena uz 10 skokova.

Pobjedu od 119:105 nad Klivlendom u gostima ostvarila je ekipa Sakramenta u čijim redovima je Nemanja Bjelica igrao nešto više od devet minuta, a ubacio je tri poena(0/1 za dva, 1/2 za tri) i imao jedan skok.

Trijumfalna serija Atlanta koja je trajala osam utakmica prekinuta je u Los Anđelesu gdje su Klipersi slavili sa 119:110, a u poraženom timu Bogdan Bogdanović je ubacio 12 poena (3/5 za dva, 2/7 za tri) uz tri skoka, dva dodavanja i krađu za 21 i po minut igre.

Proteklu noć u NBA ligi obilježila je vijest da je u 86. godini preminuo legendarni Eldžin Bejlor, nekadašnji član Los Anđeles Lejkersa.