DAJE GOLOVE GDJE GOD STIGNE Ronaldo doveo Juventus pred titulu i OBORIO REKORD

Kristijano Ronaldo je došao do rekorda! Golovima u pobjedi nad Lacijom (2:1), Ronaldo je stigao do brojke od 50 pogodaka u Seriji A i približio tim novoj tituli.

FOTO /ALESSANDRO DI MARCO/ EPA

Ronaldo je postao jedini igrač u istoriji koji je upisao više od 50 golova u italijanskoj, engleskoj i španskoj ligi. On je ove sezone dao 30 golova, a posljednji igrač Juventusa sa 30+ u prvenstvu bio je Danac Džon Hansen u sezoni 1951/52.

Juventus”skudeto” može da proslavi već u narednom kolu, ako pobijedi Udineze u gostima, a Inter i Atalanta ne osvoje tri boda (Inter gostuje Firenci, Atalanta dočekuje Bolonju).

Kristijano Ronaldo je iz penala doveo Juve u vođstvo u  51. minutu. Tri minuta kasnije, grešku defanzivaca Lacija kaznili su asistent Dibala i strijelac Ronaldo.

Lacio je smanjio kada je Ćiro Imobile u 83. minutu pogodio iz penala.