OBRADOVIĆ BEZ TROFEJA Darušafaka osvojila Evrokup i obezbijedila povratak u Evroligu

Košarkaši Lokomotive poraženi su i u drugom meču finala Evrokupa u Turskoj od Darušafake sa 67:59, i tako preko ovog takmičenja nisu uspjeli da izbore plasman u Evroligu.

Od starta meča su krenuli agresivno košarkaši turskog kluba, ali nisu se predavali igrači Saše Obradovića. Na poluvremenu prednost domaće ekipe je iznosila šest razlike.

Nije Lokomotiva nikako uspjevala da preokrene rezultat, pa je tako uprkos sjajnoj sezoni u Evrokupu ostala bez trofeja 67:59.

Ali, do Evrolige sastav našeg trenera može da dođe ukoliko se plasira u finale VTB lige, dok je Darušafaka osvajanjem titule obezbijedila učešće u najkvalitetnijem evropskom takmičenju.

Najzaslužniji za trijumf bio je fenomenalni Skoti Vilbekin sa 28 poena, dok je Džahuan Džonson imao osam poena i 11 skokova. Kod gostiju najbolji je bio Džo Regland sa 18 poena, dok je Brajan Kvejl postigao 12, prenosi Blic.