DEBAKL BORCA Banjalučani se osramotili u revanšu (FOTO)

Rukometaši Borac M:tela završili su učešće u EHF Evropa kupu. Slovenački predstavnik Gorenje Velenje je „očitao lekciju“ banjalučkom timu i slavio je i u revanšu 32:16, te se zasluženo plasirao u narednu rundu.

Borac je u drugom meču u potpunosti razočarao, posebno u drugom dijelu kada su bili potpuno bezidejni u napadu, u 22 minuta postigli su samo dva gola, pa je jasno zašto nisu mogli da izbjegnu debakl u revanšu.

Sjajnu partiju na golu pružio je Aljaž Panjtar koji je u odlučujućim momentima bio sjajan i donio je sigurnost svom timu. Imao je čak 16 odbrana i pravio je razliku u korist svog tima, a stigao je i da postigne gol.

Borac se držao do polovine prvog dijela kada je bilo 7:7. Nakon toga Slovenci su napravili prvu seriju kojom su se odvojili i praktično riješili pitanje pobjednika. Naime prvo su napravili seriju 4:0, a domaći tim sedam minuta nije postigao gol.

Nakon tog Borac je prišao na 9:11, a onda je uslijedila nova serija gostiju kojom je riješeno pitanje pobjednika i putnika u narednu fazu takmičenja. Naime, Slovenci su serijom 5:0 došli do 16:9 i već tada je bilo jasno da će ekipa iz Velenja proći dalje.

U nastavku gosti nisu popuštali, nastavili su sa jakom igrom u odbrani a Banjalučani su za 22 minuta postigli samo dva gola. Tek u finišu su uspjeli da još tri puta zatresu mrežu. Gorenje na drugoj strani nije imalo milosti za domaćina, kaznili su sve greške domaćih i imali su oko 15 golova viška a na kraju su imali duplu prednost (32:16).

U pobjedničkom timu pored sjajnog golmana Panjtara, najefikasniji je bio Domen Tajnik koji je postigao šest golova. U banjalučkom timu po tri gola su postigli NIkola Efić, Vlado Draganić i Savo Slavuljica.