DEKI NA VRHU Ferencvaroš iskoristio kiks Paksija i popeo se na čelo mađarskog prvenstva

Fudbaleri Ferencaroša su došli do izuzetno važne pobjede u derbiju 24. kola Mađarskog šampionata, pošto su protiv Fehervara slavili sa 2:1, čime su došli i na lidersku poziciju u tamošnjem šampionatu.

Fradi su iskoristili kiks Paksija koji je remizirao protiv Debrecina pred svojim navijačima, te se Ferenvaroš vratio na prvo mjesto sa jednim bodom više, ali i utakmicom manje od ekipe koja im je trenutni protivnik u šampionatu.

Ferencvaroš je relativno lako slavio protiv Fehervara iako se to nije očekivalo na taj način. Barnabas Varga je pogodio prvo u 42. minutu iz penala, a onda je potvrdio pobjedu samo devet minuta kasnije, kada je postigao svoj drugi gol.

On je na taj način još jednom pokazao zbog čega je najbolji strijelac prvenstva, gdje ima 17 datih golova.

Do kraja prvenstva je ostalo još 10 kola, a čini se da je Ferencaroš u idealnoj poziciji u ovom momentu, prenosi Telegraf.