Derbi bez pobjednika: Rudar remizirao kod kuće, preokret Zvijezde 09

Završeno je pet utakmica četvrtog kola Prve lige Republike Srpske.

U derbiju kola Rudar je kod kuće odigrao neriješeno sa Sutjeskom 1:1. U 55. minuti domaćini dolaze do prednosti kada Huan Servos postiže pogodak sa bijele tačke za 1:0. Sutjeska se nije predavala, a nagrada je stigla u 84. minuti kada Nikola Danilović postiže gol za ispostaviće se konačni rezultat.

Laktaši su opet kao i u Prijedor prokockali sve u drugom poluvremenu. Izabranici trenera Bajića preko Markovića dolaze u prednost u 24. minuti I sa tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme. A onda prepoznatljiv pad. U razmaku od 7 minuta primili su dva gola. Prvo je u 71. minuti Mujagić poravnao rezultat, da bi u 78. minuti Đurić omogućio potpuni preokret domaćinima i postavio konačni rezultat.

Prava goleada viđena je u Istočnom Sarajevu gdje je Slavija “pokerom” ispratila Ljubić iz Prnjavora. Strijelci za domaćina su bili Arbinja u 40. minuti, Asentić 45+2 minuti, Beširević u 64. minuti i Bogučanin u 66. minuti za konačnih 4:0.

Željezničar je u Banjaluci nakon preokreta savladao Famos. Gosti su 21. minuti stigli do vodstva preko Lalovića, da bi do kraja poluvremena golovima Ivića u 40. minuti Jankovića u 43. minuti preokrenuli rezultat.

Meč između Drina iz Zvornika i Radnika iz Bijeljine prekinut je u 61. minuti pri rezultatu 1:1, zbog obilnih padavina.