DERBI BORCU Kašćelan debitovao pobjedom u Boriku

Košarkaši Borca savladali su u derbiju prvenstva Bosne i Hercegovine lidera šampionata Slobodu sa 79:70, te tako uljepšali debi trenera Zorana Kašćelana na klupi banjalučkog tima.

Borac je odlično počeo meč. Poveli su domaći 11:3, a u napadu im je sve polazilo za rukom tako da su došli do plus 16 na kraju prve četvrtine (28:12). Banjalučani su kontrolisali igru i rezultat u drugoj i trećoj četvrtini kad su imali i maksimalnih plus 21 (64:43).

Sloboda je uspjela u finišu da zaprijeti i priđe na samo osam poena zaostatka 68:76 a onda je Draško Knežević pogodio šut za tri poena čime je odbio nalet gostiju.

U pobjedničkom timu Stefan Kenić i Radoš Šešlija imali po 14 poena, dok je centar dodao i 11 skokova. U poraženom timu Đorđe Lelić je imao 22 a Ibrahim Durmo 15 poena.