Đere propustio šansu u Indijan Velsu

Dva tenisera iz Srbije su završiila učešće na mastersu u Indijan Velsu. Poslije Miomira Kecmanovića u meču prve runde poražen je i Laslo Đere.

Amerinakac Maksim Kresi, 145. na ATP listi slavio je poslije 145 minuta igre, 6:7 (3), 6:1, 7:5.

Laslo je dobro počeo meč, uz brejk stigao do 2:0, ali je Kresi uspio da se brzo konsoliduje i vratio brejk za 2:2.U taj-brejku Đere je lako došao do 6:1, da bi iskoristio treću set loptu za 7:3.

Popustio je u drugom setu, Kresi je uspio da povede sa 4:0 i potom trećim brejkom u setu stigne do 6:1 i izjednačenja.

U setu odluke, očekivao se još jedan taj-brejk, ali je Kresi uspio na 6:5 da iskoristi brejk loptu i dođe do pobjede.

Prethodno, poraz je zabiležio i Miomir Kecmanović koji je izgubio od Alekseja Popirina iz Australije, 6:3, 7:6 (4), prenio je B92.