Đoković bez greške protiv Šardija

Novak Đoković se plasirao u četvrtfinale Mastersa u Madridu nakon što je savladao Žeremi Šardija sa 2:0, po setovima 6:1, 7:6.

FOTO SEBASTIEN NOGIER / EPA

Đoković je odigrao furiozan prvi set protiv Šardija. Srpski teniser je u potpunosti dominirao terenom. Odmah je napravio dva brza brejka i poveo 4:0. Francuz je zatim imao tri šanse da se vrati u meč da napravi brejk, ali je Novak uspio odličnim servisom da dođe do 5:0, a zatim je osvojio prvi set sa 6:1 za pola sata.

Francuz je u drugom setu popravio servis i „pustio ruku“. Odličnim forhendima je napadao Đokovića koji nije imao šansu da napravi brejk tokom drugog seta. Prvu šansu imao je Šardi koji je pri rezultatu 5:4 imao set loptu na servis srpskog tenisera, ali je nije iskoristio.

Nakon toga se ušlo u taj brejk. Đoković je odmah napravio brejk i poveo 3:0. Zatim su Šardi i srpski teniser bili sigurni na servis pa je rezultat bio 5:2. Novak tada pravi dva brejka za plasman u narednu rundu.

Bila je ovo 13. pobjeda u isto toliko mečeva sa francuskim teniserom koji i dalje nema osvojen set u duelima protiv Đokovića. Naredni rival je Marin Čilić.