ĐOKOVIĆ SIGURAN NA STARTU Srbin preslišao Argentinca u pohodu na 24. grend slem titulu (VIDEO, FOTO)

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Vimbldona, nakon što je savladao Argentinca Pedra Kaćina.

Novak Đoković

Novak je očekivano lako savladao 67. tenisera svijeta, sa 3:0, po setovima 6:3, 6:3, 7:6

Đoković nije najbolje startovao, pošto je odmah na startu izgubio brejk, ali ga je ekspresno vratio. Ključni brejk u prvom setu bio je u 8. gemu, gdje Srbin dolazi do 5:3 i nakon toga lako na svoj servis dolazi do prednosti od 1:0 u setovima.

Odmah nakon toga uslijedio je veliki pljusak pa su dvojica tenisera morali da sačekaju duže od sat vremena kako bi ponovo izašli na teren.

Ni to nije omelo Đokovića koji je nastavio da igra jako dobro. Ovog pta je on taj koji na startu pravi brejk. Uspio je da sačuva svoj servis, a onda još jednom dođe do brejka na 5:3 i osvoji set u svoju korist.

U trećem setu malo drugačija slika. I jedan i drugi teniser držali su svoj servis. Nijedan teniser nije uspio da dođe do brejka, a nakon toga otišlo se u taj-brejk. I kao po običaju, zna se ko je najbolji igrač u takvim situacijama. Novak je lako došao dva mini-brejka prednosti i uspio da osvoji taj brejk. Vrlo lagano. Imao je 6:2, nakon čega je Kaćin osvojio 2 uzastopna poena, ali to je bilo sve.

U narednom kolu Đoković će igrati protiv Džordana Tompsona koji je savladao Brandona Nakašimu, nakon 5 setova.

TOK MEČA

Đoković – Kaćin 2:0 (6:3, 6:3. 7:6)

7:6 Novak dolazi do pobjede.

6:6 Ćaćin dolazi do 6. gema. Idemo u taj-brejk. Najujednačeniji set do sada.

6:5 Novak ponovo lako osvaja gem. Argentinac će drugi put servirati da ostane u meču.

5:5 Imao je Novak veliku priliku da osvoji ovaj meč, ali je na 0:30 Kaćin sjajno odservirao 3 puta zaredom i nakon toga osvojio poen na mreži koji mu je donio izjednačenje.

5:4 Novak i dalje siguran na svoj servis. Srbin

4:4 Kaćin ostaje u 3. setu. Bilo je neizvijesno na 30:30, ali Kaćin pogađa samu liniju i nakon toga dolazi do osvajanja gema.

4:3 Novak i dalje čuva svoj servis. Bez opasnosti da ga Argentinac ugrozi. Kaćin daje sve od sebe, igra jako dobro, ali čini se da nema šta da traži u ovom meču.

3:3 Kaćin se ne predaje. Argentinac sjajnim servisima ne dozvoljava Novaku da mu ugrozi servis, pa imamo egal u 3. setu.

3:2 Đoković je ponovo lako došao do osvajanja gema i čini se da je sada ponovo veliki pritisak na Kaćinu. jako dobro servira Srbini i čini se da ne postoji promil šanse da ga Argentinac ugrozi na bilo koji način.

2:2 Uspio je Kaćin da osvoji gem, iako je i u ovome Novak imao priliku da dođe do brejka, ali je jako loše riternirao, nakon čega se ljutio na svoj boks.

2:1 Novak dolazi do drugog gema u ovom setu, ponovo vrlo lako, dopustivši protivniku samo 1 poen. Servis sjajno funkcioniše.

1:1 Izjednačio je Kaćin. Imao je Đoković šansu da osvoji brejk, ali tu priliku je propustio Argentinac dolazi do gema.

1:0 Nije Srbin najbolje ušao u ovaj set, imao je Kaćin 2 uzastopne brejk lopte, ali je Novak pokazao zašto je najbolji teniser svih vremena i sjajno odservirao i spasio brejk lopte i poveo u 3. setu.

6:3 Novak pravi brejk i osvaja 2. set, 2:0! Srbin je iskoristio prvu od 2 brejk lopte i nakon sjajnog riterna dolazi do brejka i seta.

5:3 Novak ponovo bez izgubljenog poena dolazi do osvajanja gema, sada je na korak od osvajanja 2. seta.

4:3 Imao je Novak 0:15, ali onda i Kaćin sjajnim servisima ne dozvoljava Srbinu da uopšte bude u poenu. Na 40:15 Novak je sjajno riternirao i nakon toga došao do poena, ali je Argentinac do gema došao sjajnom servis-volej kombinacijom.

4:2 Novak dolazi i do 4. gema u ovom setu. Iako je Kaćin imao 15:30, uslijedila su tri brutalna servisa Novaka, koji nije dozvolio Argenticncu priliku za brejk i povratak u drugom setu.

3:2 Kaćinostaje u igri u drugom setu. Iako se ovaj gem igrao na razliku, Kaćin nije Novaku dozvolio da dođe do prilike za brejk i tako ostao u igri. Novak na servisu.

3:1 Novak drži konstantnu prednost od jednog brejka. Ni u ovom gemu nije dao promil šanse protivniku da ugrozi njegov servis, pa do gema dolazi bez izgubljenog poena.

2:1 Kaćin uzvraća izvrsnim gemom. Argentinac bez izgubljenog poena dolazi do osvajanja prvog gema u drugom setu.

2:0 Potvrđuje Novak brejk bez izgubljenog poena.

1:0 Novak dolazi do brejka na startu drugog seta! Srpski teniser uspio je da iskoristi tek 3. brejk loptu. Imao je veliku priliku i na prvoj, ali je nespretno lopticu izbacio van terena. Na drugoj brejk lopti Kaćin pravi as, ali onda na treećoj izbacuje lopticu van terena i Novak dolazi do prednosti.

– Igrači su izašli na zagrijavanje, očekujemo nastavak uskoro.

– Pojedini mediji navode da su ljudi koji rade na Centralnom stadionu zakasnili su sa pokrivanjem terena, te je londonska trava zbog toga nakvašena. Ističe se da uslovi za igru trenutno ne postoje, te da su i sami igrači rekli da trenutno ne žele da nastave meč.

– U dobrom je raspoloženju Novak. Srpski teniser komunicirao je sa svojim timom, te šaljivo poručio: Dunite, da se osuši!

– Supervizor Geri Armstrong obilazi teren, provjeravaju se svi detalji, uslovi za igru. Djeluje da nije najzadovoljniji. Mora da se izjednači pritisak na stadionu, bitna je svaka sitnica. Tu je i glavni čovjek za održavanje terena, Nil Stabli, prenose mediji.

– Prekid meča zbog kiše. Odlučeno je da se zatvori krov pa će meč biti nastavljen.

6:3 Gem i set za Noleta. Nakon nešto lošijeg početka seta srpski teniser je podigrao ritam i poslije nešto više od 40 minuta igre osvojio je prvi set.

5:3 Lakše nego na svoj servis, Nole uzima gem na servis protivnika i sada je na korak do osvajanja prvog seta.

4:3 Ponovo se srpski teniser mučio na svoj servis. Kaćin je prijetio, ali je Nole uspio da osvoji gem na svoj servis.

3:3 Po svemu sudeći očekuje nas zanimljiv meč. Kaćin je lagano uzeo gem na svoj servis.

3:2 Nole je potvrdio brejk. Đoković ja imao malo problema na svoj servis, ali je na kraju ipak uzeo gem na svoj servis.

2:2 Nije dugo trajalo slavlje Kaćina pošto je srpski teniser odlično odigrao na servis protivnika i ekspresno je vratio brejk.

1:2 prvi brejk na meču napravio je Argentinac. Nole se mučio na svoj servis i na kraju je nakon nekoliko grešaka poklekao.

1:1 Kaćin uzima svoj servis uz male poteškoće.

1:0 Prvi gem na meču pripao je Đokoviću koji je servirao bez problema.