DRAMA NA OTVARANJU LIGE ŠAMPIONA Inter se spasio u sudijskoj nadoknadi, remi i na Olimpik parku

Nije se dugo čekalo na iznenađenja u Ligi šampiona, a za to su se pobrinuli fudbaleri Slavije iz Praga i Zenita iz Sankt Peterburga.  Slavija je odigrala nerješeno u Milanu protiv Intera 1:1, a identičnim rezultatom završen je meč na Olimpik Parku između Liona i Zenita, rezultatom 1:0.

Bila je Slavija veoma blizu tri boda, a gosti iz praga u vođstvo su došli u 63. minutu. Piter Olajinka bio je strijelac jedinog pogotka u 63. minutu kada je odlično prošao po desnoj strani, vratio je povratnu loptu, a nakon neuspješnog udarca pokupio je otpadak i pogodio mrežu.

Igrala se 92. minuta kada je Sensio odlično izveo slobodan udarac, lopta je pogodila prečku, odbila se do Barele koji je iz prve šutirao i poslao loptu u mrežu.

I u drugom meču gostu su bili u vođstvu. U 41. meču Azmoun je doveo Zenit u vođstvo, a već nakon pet minuta igre u drugom poluvremenu kada je Depai iz penala domaćem timu donio izjednačenje