Drama sa srećnim krajem: Đoković tek u taj-brejku slomio otpor anonimusa

Najbolji teniser svijeta, Srbin, Novak Đoković plasirao se u osminu finala turnira u Dubaija, istina dosta teže nego što se očekivalo.

Novak Đoković

Dostojan protivnik za Novaka pokazao se Tomas Mahač inače 130. teniser svijeta.

Novak nije bio na svom “standardnom” nivou te je uz dosta oscilacija u igri došao do teško zarađene pobjede od 2:1, po setovima 6:3 3:6 i 7:6 (7:1)

Zanimljiv prvi set odigrali su Đoković i Mahač.

Prvi gem na meču, u kojem je Novak servirao, igrao se na razliku, a u drugom je Mahač pogodio svih pet prvih servisa i upisao se na semafor.

Đoković je ukrotio servis Čeha i napravio brejk za 3:1, ali ga je Mahač odmah vratio, s obzirom da je Novak napravio pet neiznuđenih grešaka i veoma loše servirao. Iako je sa dva asa spasio dvije brejk lopte, nije uspio da sačuva i treću.

A onda je Novak kao uragan protutnjao kroz naredna dva gema. Napravio je brejk sa nulom, potvrdio ga veoma lako i došao do velikih 5:2. Rutinski je priveo set kraj i došao do vođstva.

Čeh se u drugom setu skroz probudio i uz Đokovićevu lošu igru lako je došao do prednosti.

Nije Novak našao svoj ritam, rano je Mahač napravio brejk i došao do 3:0.

Čeh je igrao kao u transu i kao da je Top 10 igrač, a ne da je 130. teniser svijeta. Sjajno je servirao, sve je pogađao i tako je i osvojio drugi set.

Novak je na 5:3 imao brejk loptu i priliku da se vrati u set, ali je sve nade Mahač ubio bekhend vinerom po dijagonali. Preokrenuo je gem i riješio ga u svoju korist, što je i značilo da idu u treći set.

U trećem setu Novak je došao do ranog brejka za 3:1 i nakon što ga je potvrdio svi su mislili da je pobjeda nadomak ruke, ali nezgodni Čeh uspio se vratiti i iz ove situacije pa je tako smanjio na 4:3. Brejk šansi nije više bilo u trećem setu pa je meč otišao u taj-brejk.

Novak je sigurno otvorio posljednji gem na meču, odmah došao do mini-brejka i tu se konačno nazirao kraj drame. Siguran je bio na svom servisu a pri rezultatu 4:1 oduzeo je oba servisa mladom Čehu za 6:1 te rutinski priveo meč kraju.