DRAMA U BARU Budućnost slavila nakon dva produžetka za ostanak na vrhu

Košarkaši Budućnosti pobijedili su Mornar u Baru rezultatom 95:92 nakon čak dva produžetka.

Mornar je utakmicu otvorio serijom 11:0, ali je Budućnost do kraja prve dionice uspjela da smanji na minus dva.

U drugoj dionici Budućnost je u potpunosti preokrenula rezultat, sa plus tri otišla na odmor, a onda je uz apsolutnu kontrolu rezultata na dva minuta i 45 sekundi do kraja imala plus 11 (78:67).

Onako kako je počeo, serijom 11:0 Mornar je završio regularni dio meča.

Na 21 sekund do kraja Budućnost je imala loptu sa čeone linije ispod koša Mornara, međutim Vranješ se odlično snašao i izborio loptu za svoj tim.

U narendom napadu Pulen je pokušao preko Martina, nije pogodio trojku, a onda je Markota upisao ofanzivni skok i poentirao dvije sekunde do kraja za izjednačenje (78:78).

Prvi produžetak bio je izuzetno neuzvjestan, a najubjedljiviju prednost Budućnost je imala na početku kada je Ivanović pogodio trojku.

Timovi su se u nastavku smjenjivali u vođstvu, niko nije uspio da se odvoji na više od dva poena, a posljednji napad imali su gosti.

Akcija je napravljena za Ivanovića koji je pokušao sa ruba reketa za dva poena ali nije pogodio.

Nakon dvije minute igre u drugom produžetku Markota pogađa trojku za Mornar, na drugoj strani uzvraća Martin.

U nastavku je Mornar bio u napadu, nije pogodio, a nakon jednog duela sa martinom Luković ostaje na Parketu, a Budućnost gubi loptu u situaciji pet na četiri što domaći to kažnjavaju i poentiraju.

Mornar sa ovom prednošću tri poena ulazi u posljednji minut. Smanjila je Budućnost na minus jedan, a na drugoj strani pulen je krenuo na polaganje ali mu je ispala lopta na 44 sekunde do kraja.

Na 25 sekundi do kraja Kobs sa linije bacanja donosi prednost Budućnosti (93:92).

Voler je u nastavku promašio trojku, a onda na šest sekundi do kraja poslao Bamforta na liniju slobodnih bacanja, koji je pogodio za plus tri (95:92).

Pokušao je Pulen za tri, nije pogodio, što je bio kraj za Mornar.