DRAMA U FINIŠU Budućnost slavila u Čačku

Košarkaši Borca nisu uspjeli da naprave novo iznenađenje u ABA ligi. Budućnost je praktično od starta bila u vođstvu i zasluženo je slavila, te došla do trijumfa nakon dva poraza.

Podgoričani su od starta uveli meč u svoj ritam, bili u potpunosti ekipa koja je kontrolisala igru i držala ostvarenu prednost. Borac nije uspjevao da opasnije zaprijeti, a u trećoj četvrtini Budućnost je došla i do dvocifrene prednosti dok se domaći tim veoma mučio u napadu i ubacio je samo 12 poena. Imali su gosti i plus 15.

Ipak, u posljednjem periodu razigrao se Nikola Kočović koji je serijom svojih poena donio priključak domaćem timu (63:66), a seriju Borca prekinuo je Edžam. Domaći su uspjeli da dođu do izjednačenja 69:69, a onda je NIkola Ivanović donio prednost. Pri rezultatu 73:72 domaći su nesretno izgubili loptu u napadu, a Edžam je donio plus 4 (76:72) i trijumf.

U pobjedničkom timu Kobs je imao 19, a Rid 14 poena, dok je kod Borca Nikola Kočović ubacio 16 poena.

Dodatni peh za Čačane je povreda Radovana Đokovića koji je povrijedio koljeno u prvoj četvrtini i to je svakako uticalo na igru Borca.