DRAMA U LAKTAŠIMA Igokea bolja od Partizana, Aleksandrovčani ostaju u vrhu ABA lige

Košarkaši Igokee pobijedili su Partizan rezultatom 90:84 u petom kolu ABA lige i to nakon produžetka.

Furiozno je Partizan otvorio utakmicu, serijom 7:0 za dva minuta, ali je Igokea na polovini prve dionice, preko Fundića stigla do izjednačenja 9:9, a na kraju prve četvrtine Igokea je vodila sa 26:21.

Tokom većeg dijela druge četvrtine Igokea je imala prednost, a na odmor je otišla sa dva koša viška.

U nastavku utakmicu Igokeu je u potpunosti stao šut za tri poena, ali su domači, velikom borbenošću uspijevali održati prednost.

Tri sekunde prije kraja treće dionice pogađa Jošilo iz teške pozicije za vođstvo Igokee za plus četiri 59:55.

Odmah na početku posljednje dionice Voler je iznudio dva bacanja, pogodio oba i otišao na najveću prednost u drugom poluvremenu.

U nastavku je Fundić promašio zicer, a onda trojkom Mekintajer smanjujue na tri poena zaostatka.

Na sedam minuta i 15 sekundi do kraja Ilić je laktom udario Zagorca, košarkašu Igokee je svirana nesportska greška, a Gordić sa linije slobodnih bacanja smanjuje na 64:63 uz loptu sa strane.

Nije Partizan iskoristio dva posjeda, a onda je nakon odbrane iz kontre zakucao Karmajkl, a onda je ponovo, nakon koševa Pejdža Kasrmajkl održavao prednost Igokee.

Na ulasku u drugu polovinu posljednje dionice Klemons je promašio dva slobodna bacanja, na plus jedan za Igokeu, a onda na drugoj strani pogađa Gordić uz dodatno bacanje koje nije pogodio.

U nastavku Jošilo pogađa trjku, nakon dugo vremena za Igokeu, ali u pravom trenutku, pa Igokea odlazi na plus dva (71:69) na tri minuta i 20 sekundi do kraja.

U narednom napadu Zagorac ne pogađa trojku, a onda Karmajkl ubacuje dva poena i dodatno slobodno bacanje za plus pet Igokee.

Nije ovo bio kraj jer su crno-bijeli serijom 5:0 na 97 sekundi do kraja stigli do izjednačenja.

U ovim trenucima Karmajkl održava Igokeu u igri, treći put uspijeva da upiše poene uz dodatno bacanje. Sa posjedom i tri poena viška Igokea ulazi u posljednji minut, ali na 20 sekundi do kraja Gordić pogađa dva poena ali ne i dodatno bacanje.

Atić dolazi do lopte i odmah je fauliran. Pogađa košarkaš Igokee oba bacanja i vraća Igokeu na plus tri na 18,6 sekundi do kraja meča.

Pokušala je Igokee da se brani sa tri beka, Atić nije pravio faul, a Veličkovć je ostao sam na trojki i pogodio na deset sekundi do kraja za izjednačenje 79:79. Karmajkl je promašio floter, Partizan nije uspio da organizuje napad, Dangubić je pokušao sa pola terena, ali nije uspio, pa se otišlo u produžetak.

Prvi koš u produžetku postiže Igokea, preko Jovanovića, a onda Karmajkl šalje Gordića tri puta na liniju bacanja.

Odgovara Voler trojkom, a potom krade loptu, a onda još jednom pogađa trojku za plus četiri 86:82.

Još jedna dobra odbrana Igokee, Jošilo kreće u kontru, a Gordić pravi nesportski faul. Nastavlja se serija Igokee do 8:0 i plus šest (88:82) na ulasku u poslednja dva minuta.

Faulom u napadu Veličković daje posjed Igokei, a nakon serije grešaka na obje strane istim rezultatom ulazi se u posljednji minut.

Gordić je pogodio na 38 sekundi do kraja, a onda Karmajkl pogađa i rješava sve dileme oko pobjednika.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Džeki Karmajkl sa 27 poena dok je Partizan predvodio Nemanja Gordić sa 19 koševa.

ISKLJUČENJE BAJIĆA

Po mnogo čemu je trener Igokee Dragan Bajić specifičan, u mnogim kategorijama drži rekorde, a od večeras i jedan negativan. Naime, Bajić je već u drugom minutu isključen, definitivno prestrogo, nakon što je tražio objašnjenje od sudija za neke nelogične odluke.