DRAMA U LONDONU Nadal u maratonu pobijedio Cicipasa i ostao u igri za plasman u polufinale

Rafael Nadal, teniser iz Španije pobijedio je Grka Stefanosa Cicipasa rezultatom 2:1 (7:6, 4:6, 7:5) u meču trećeg kola grupe “Andre Agasi” na završnom Mastersu u Londonu.

U prvom setu nije više nijedan brejk pa je pobjednik odlučen u 13. igri. Drugi set, donio je veliku borbu, u kojoj je Cicipas konstantno imao inicijativu, iamo je nekoliko brejk prilika, a petu je uspio da iskoristi u devetom gemu za vođstvo od 5:4 što mu je bilo dovoljno da izjednači na 1:1.

U trećem setu nastavljena je slična igra, ovaj put, Nadal je stigao do brejk lopte i za vođstvo 6:5, a onda je iskoristio svoj servis za pobjedu od 7:5.

Ovim trijumfom Nadal je ostao u igri za plasman u polufinale, a situacije je sledeća. Ukoliko Zverev pobijedi Medvedeva, Nadalu pobjeda protiv Cicipasa neće značiti ništa, međutim, ukoliko Medvedev pobijedi Nadal ide u finale i to kao prvoplasirani teniser.