DRAMA U MORAČI Budućnost izjednačila protiv Partizana, majstorica u Beogradu odlučuje o finalisti

Košrkaši Budućnosti pobijedili su Partizan rezultatom 72:71 u revanš utakmici polufinalne serije plej-ofa ABA lige. Izjednačila je Budućnost na 1:1, pa će majstorica odlučiti putnika u finale.

Poslije deset minuta Košarkaši Budućnosti imali su tri poena prednosti, ali su furiozno nastavili u drugoj četvrtini pa su na poluvrijeme otišli sa 11 poena viška.

Partizan je u poslednjih deset minuta ušao sa manjkom od šest poena, a onda su crno-bijeli polako pokušavali da slome budućnost.

Partizan je prišao na dva razlike koševima Ledeja 61:59, s onda je Peri pogodio trojku preko Smajlagića i vratio domaćem timu pet poena prednosti na tri i po minuta do kraja.

Nakon toga Jagodić Kuridža pogodio je jedno bacanje, a u nastavku Rade Zagorac pogađa trojku za Partizan i crno bijele ponovio vraća u igru, odnosno na samo tri poena zaostatka.

Na dva i po minuta do kraja Jagodić Kuridža pravi faul u napadu, a onda Ledej pogađa za minus jedan.

Pogađa Popović za Budućnost, ali Ledej na minut i 40 sekundi do kraja pogađa trojku za izjednačenje, a potom svoj tim dovodi do vođstva sa kojim je Partizan ušao u poslednjih 50 sekundi.

U poslednjih 40 sekundi ušlo se sa nerješenim rezultatom 69:69, Obradović je pozvao tajm-aut, a onda je Dalas Mur pogodio sa vođstvo. Micov na 3 sekunde i devet desetinki pogodio šut za tri poena i vođstvo svog tima.