DRAMA U ŠTOKHOLMU Hrvatska slavila protiv Norveške nakon dva produžetka

Rukometaši Hrvatske plasirali su se u finale Evropskog prvenstva, a u polufinalu su nakon velike drame, nakon dva produžetka pobijedili Norvešku sa 29:28 (26-26, 23-23, 12-10)

Hrvatska je bila bolja u prvom poluvremenu, vodila je i sa tri gola razlike (9:6), a na odmor je otišla sa plus dva. U nastavku su Norvežani uspjeli da dođu i do prednosti (17:16), međutim, u neizvjesnoj zavrpnici rezultat je bio nerješen.

Nastavljena je drama i u produžecima u kojima je hrvatska spašavala glavu

Pogodak za prolazak u finale postigao je Željko Musa pet sekundi prije kraja susreta.

Domagoj Duvnjak s osam i Igor Karačić sa šest golova predvodili su Hrvatsku, dok Norveškoj nije bilo dovoljno niti 10 pogodaka Sandera Sagosena.

Hrvatska će u finalu u nedjelju od 16.30 sati igrati protiv pobjednika drugog polufinala u kojem od 20.30 sati igraju Španjolska i Slovenija.

Hrvatska je dosada osvojila pet medalja na evropskim prvenstvima, srebra 2008. i 2010. te bronze 1994., 2012. i 2016, a sada ima priliku da dođe do medalje koja joj nedostaje.