DRAMA U UMAGU Krajinović poražen nakon dva taj-brejka

Filip Krajinović poražen je od Mađara Atile Balaša rezultatom 2:1 (6:3, 6:7, 7:6) u osmini finala ATP turnira u Umagu.

Balaš je u prvom setu poveo sa 2:0, a ovaj brejk prednosti sačuvao je do kraja seta koji je bio itekako zanimljiv. Pri vođstvu od 5:2 Mađar je imao čak pet set lopti na servis Krajinovića ali se srpski teniser uspio izvući i osvojiti ovaj gem. Međutim, već u narednom Balaš je dobro servirao i iskoristio prvu set loptu.

U drugom setu Krajinović je prvi došao do brejka, poveo sa 2:0, a kada je servirao za ovaj set, Balaš je uspio spasiti dvije set lopte, doći do brejka i izjednačiti na 5:5. Ušlo se u tajbrejk u kojem je Filip bio odličan i svom protivniku prepustio samo jedan poen.

Treći, odlučujući set bio je i najneizvjesniji, a oba tenisera po dva puta su uspjela da oduzmu servis protivniku. Za razliku od taj-brejka u prvom setu, ovaj je bio mnogo neizvjesniji. Krajinović je na svoj servis izgubio klučni poen nakon kojeg je spasio jednu meč loptu, ali ne i drugu pa je Balaš došao do plasmana u četvrtfinale.

Večeras u Umagu na teren izlazi i Laslo Đere, a njegov protvnik će biti Italijan Paolo Lorenci.