DUEL NEPORAŽENIH Bosnić: Robertson će nam nedostajati, Litvanija je uigranija

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine u Tuzli će da ugosti Litvaniju u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. Biće ovo duel dvije neporažene selekcije u dosadašnjem toku kvalifikacija.

Bosna i Hercegovina i Litvanija su u prva dva kola uspjele da savladaju Bugarsku i Češku, ali sada će neko morati biti poražen.

-Litvanci igraju u dobrim klubovima i jako su kvalitetni. Spremamo se za ovu listu igrača koju smo dobili, ali najvažnije je kako mi budemo igrali. Koliko ćemo biti agresivni i disciplinovani, koliko ćemo kontrolisati skok i tranziciju. Što bolji ritam nađemo – to ćemo imati veću šansu za pobjedu, rekao je Bosnić .

Veliki broj igrača Litvanije igra u jednom klubu – Lijetuvos Ritasu, što bi mogla biti prednost gostiju.

-Velika je prednost kad dolazi iz jedne ekipe 5-6 igrača. Oni igraju zajedno, treniraju skupa svaki dan i mi to nemamo kao oni. Naravno da će nam Džon Robertson nedostajati, ali ovi momci koji su tu daće sve od sebe. Važno je kako ćemo odbrambeno stajati. Neće to biti pet minuta, igraće se od prvog do zadnjeg minuta- rekao je Bosnić.

Bosnić je istakao da Litvanija ima još bolje šutere od Češke i da je to segment na koji mora da se obrati pažnja.

– Imaju u tom rosteru jednog i po igrača koji ne šutira, a ostali su svi dobri šuteri. Moramo obratiti pažnju na njihovu rol i pop igru, ne smiju nam trčati kako oni žele. Moramo se fokusirati i u napadu, da bi mogli igrati dobru odbranu. Imamo Litvaniju i na Evropskom prvenstvu u grupi i ove utakmice će biti bitne s toga aspekta da se navikavamo i na to. Daće nam ove utakmice podlogu da se pripremimo za ljeto- dodao je selektor za sajt saveza.

Utakmica BiH – Litvanija igra se u četvrtak od 20 sati u Mejdanu.