DVA LICA TIMA Zvezda se mučila, pa do nogu dotukla Zlatibor

Fudbaleri Crvene zvezde danas su na svom stadionu pobijedili ekipu Zlatibora rezultatom 6:1, iako su na poluvremenu gubili 1:0, a tako su crveno-bijeli došli do 102. boda u Superligi kao i do 104. gola ove sezone.

Golove na ovom meču za šampiona Srbije postigli su dvostruki strelac Ivanić, Nikolić, Gavrić, Pavkov i Kanga, dok je u prvom poluvremenu za Zlatibor pogodio Vukić.

Kada bi se pogledao rezultat reklo bi se da je Zvezda olako završila posao sa gostima, ali to nije bilo tako. Bar ne u prvom poluvremenu. Zlatibor je stigao do prednosti majstorijom Vukića i sa golom više otišao na pauzu. Međutim, izmene Dejana Stankovića su urodile plodom, a možda i govor u svlačionici, pa je preokret za četiri minuta režirao „rezervista“ Mirko Ivanić!

Do kraja poluvremena je stajao rezultat 0:1, a onda je Dejan Stanković za 15 minuta podigao ekipu. Tačnije, prije svega je pogodio sa izmenama. Mirko Ivanić je definitivno neophodan Dekijevoj Zvezdi pošto je sam režirao preokret i to za – četiri minuta.

Sa dva brza gola, u 47. i 50. minutu, Zvezda je stigla u vođstvo, a Mirko Ivanić je pokazao da je definitno najbolji igrač Stankovićevog tima. Posle pet minuta, na semaforu je stajalo 3:1. Sjajno se izborio za prostor Veljko Nikolić i matirao Čubrakovića.

Do kraja meča u strelce su se upisali i Željko Gavrić, Milan Pavkov i Gelor Kanga, pa je tako Zvezda prešla dve zacrtane stotke po pitanju bodova i golova! Ubedljivo su na kraju slavili sa 6:1, ali je to potpuno zasluženo, jer su furiozno igrali u drugom delu i došli do velike pobjede.