EL KLASIKO BEZ POBJEDNIKA Real bolji u prvom, Barsa u drugom poluvremenu

El klasiko bez pobjednika, Fudbaleri Barselone i Real Madrida remizirali su rezultatom 1:1  u prvoj utakmici četvrt-finala Kupa Kralja koja je odigrana na Nou Kampu.

Real Madrid je bolkje otvorio utakmicu, imao inicijativu u prvom poluvremenu, a dominacija se isplatila već u šestom minutu kada je Lukas Vaskes, imao odličnu reakciju na dodavanje Benzeme, i  pogodio za 0:1.

Nastavile su prilike kraljevskog kluba da se redaju jedna za drugom, međutim, mreže su mirovale do kraja prvog dijela.

Katalonci su na izjednačenje čekali do 58. Minutu kada je Malkom izjednačio na 1:1 i postavio konačan rezultat. Ovom golu prethodila je velika gužva u šesnaestercu, loše je reagovao Navas, potom Suares pogodio stativu, a Malkom poslao loptu u mrežu.

Revanš utakmica igra se 27. februara, dok se u drugom polufinalu sastaju Betis i Valensija.