EL KLASIKO Šou Suareza na Nou Kampu, Barselona deklasirala Real

Fudbaleri Barselone deklasirali su Real Madrid pobijedivši sa visokih 5:1 u utakmici 10. kola, a svoj šou imao je Luis Suarez koji je postigao tri gola.

Već u 11. minutu Barselona je došla u vođstvo. Đordi Alba je prošao po lijevoj strani. Akciju je pratio Kutinjo koji je nakon odlične povratne lopte Albe šutirao i pogodio mrežu Real Madrida.

Madriđani su imali mnogo problema u prvom poluvremenu, teško su iznosili loptu na polovinu Barselone, a terensku inicijativu Katalonci su krunisali  u 30. minutu kada je iz penala pogodio Suarez, a sa dva gola viška Katalonci odlaze na odmor.

Mnogo konkretnije Real Madrid je ušao u nastavak utakmice, a nakon jedne odbijene lopte u 50. minutu Marselo je šutirao i pogodio mrežu Ter Štegena. Samo šest minuta kasnije mogao je Real i do izjednačenja, ali je u 56. minutu Luka Modrić pogodio stativu.

Samo četiri minute kasnije Suarez pogađa stativu, a sedam minuta kasnije nakon sjajnog centaršuta sa desne strane u prilici je Benzema koji šutira preko gola.

Kako to obično biva, veoma brzo stigla je kazna na drugoj strani. Roberto je centrirao, lopta je stigla do Suareza koji glavom pogađa mrežu Reala sa više od deset metara. Samo osam minuta kasnije opet su ova dva fudbalera glavni akteri akcije za gol, Roberto šalje loptu za Suareza, a ovaj sjajnim lob udarcem pogađa mrežu.

Luis Suarez je 11. fudbaler koji je postigao tri gola na jednoj utakmici El klasika, došao je do svog sedmog gola u sezoni, a 10. u duelima protiv Real Madrida.