Evroliga: CSKA poveo i dobio jubilarni 100. derbi(VIDEO)

CSKA je poveo u četvrtfinalnoj seriji Evrolige protiv Himkija pošto je slavio 98:95 i tako je dobio jubilarni 100. derbi ova dva tima. Četa Dimitrisa Itudisa je ostvarila i 15 uzastopni trijumf.

Himki je u prvom duelu vodio 27 minuta, a u pojedinim momentima imao je i dvocifrenu prednost no ni to nije pomoglo da ostvari trijumf.

Četa Dimitrisa Itudisa je dominirala u ofanzivnom skoku gdje je pravila velike problema i imala čak 14 više uhvaćenih lopti, pa su „armejci“ dosta poena postizali iz drugih napada.

U posljednjoj četvrtini CSKA je napravio preokret i u finiš je ušao sa osam poena viška zahvaljujući sjajnoj seriji na kraju treće i početku četvrte četvrtine.

Domaći tim je imao 93:85, ali su Egor Vjalјcev i Aleksej Šved svojim poenima vratili neizvjesnost. Međutim upravo su oni svojim potezima u finišu omogućili trijumf CSKA. Šved je promašio šut za tri poena, dok je Vjaljcev izgubio loptu i na kraju je njihov rival poveo u seriji. U finišu je Marković pokušao šutem sa preko pola terena da donese izjednačenje i pogodio je obruč.

Kod CSKA je najefikasniji bio Serhio Rodrigez sa 22 poena, dok je Otelo Hanter dodao 18. Nando de Kolo je napustio igru u drugoj četvrtini. U timu Himkija Šved je imao 22, Vjaljcev je imao poen manje.

Stefan Marković je meč završio sa šest poena, dok se Čarls Dženkins nije upisao u strijelce i zaradio je pet ličnih grešaka.