EVROPA DOBIJA NOVOG ŠAMPIONA Pirove pobjede Bajerna i Porta

PSŽ je izborio plasman u polufinale Lige šampiona! Iako je francuski tim izgubio u revanšu od Bajerna (0:1) prošao je dalje zbog gola u gostima i tako se revanširao za poraz u prošlogodišnjem finalu.

Njemački tim je ostao bez titule šampiona Evrope i nije uspio da desetkovan nadoknadi zaostatak iz prvog meča.

PSŽ je u prvih 45 minuta mogao da riješi sve oko putnika u narednu rundu. Nakon dvije šanse, koje su propustili Sane i Kimih, uzvratio je domaći tim. Mbape je izbacio Nejmara čiji udarac je zaustavio Manuel Nojer.

Zatim je uslijedila prava drama. Brazilac Nejmar je bio veoma raspoložen za igru, prolazio je odbranu gostiju i opasno prijetio njemačkom golmanu, pa je u pet minuta tri puta pogađao okvir gola.

Nojer je uz pomoć stative zaustavio njegov udarac u 34. minuti, zatim je Brazilac pogodio prečku u 36, da bi tri minuta kasnije pogodio opet stativu.

Kazna za promašaje je došla u 40. minuti. Erik Čupo Moting je postigao gol protiv bivšeg kluba. Alaba je zatim mogao da donese povećanje prednosti ali je Navas sjajno intervenisao.

U 53. minuti sjajna akcija Anhela di Marije, koji se oslobodio čuvara, a Nejmar je zakasnio za sekundu da riješi prolazak. Uzvratio je na drugoj strani Miler, koji je izašao pred Navasa i golman PSŽ se još jednom istakao. PSŽ je u 79. minuti napokon zatresao mrežu ali je gol poništen zbog nedozvoljene pozicije Mbapea.

U finišu je opet Bajern prijetio. Sane se oslobodio čuvara, ali je „slabijom“ desnom nogom poslao loptu pored gola.

Čelsi je u drugom meču rutinski sačuvao prednost protiv Porta sve do sudijske nadoknade. Gosti su tada došli do gola preko Mehdi Taremija koji je sjajnim makazicama donio pobjedu a upravo je Iranac u 63.minuti zamijenio Marka Grujića. Engleski tim se uprkos porazu (0:1) plasirao u polufinale, jer je u prvom meču slavio 2:0.