FANTASTIČAN MEČ Đoković nakon drame i preokreta ide u polufinale

Fantastičan meč u Rimu! Četvrtfinale Mastersa u glavnom gradu Italije je bio jedan od najboljim duela u dosadašnjem dijelu sezone a Novak Đoković je nakon puno preokreta uspio da izbori plasman u polufinale. Savladao je Stefanosa Cicipasa sa 2:1(4:6, 7:5, 7:5).

Nastavak meča između Novaka Đokovića i Stefanosa Cicipasa donio je odličan duel, sjajne poteze i mnoštvo preokreta. Teniseri su izvlačili posljednji atom snage da bi došli do poena, a publika je mogla samo da uživa u ovom duelu. Na kraju je srpski teniser izborio plasman u osmo uzastopno polufinale u “Vječnom gradu”.

Meč je u petak prekinut pri vođstvu grčkog tenisera 1:0 u setovima i 2:1 u drugom setu. Đoković je u nastavku meča u osmom gemu imao 40:0 na servis rivala i nakon toga još jednu brejk šansu koju nije relizovao. Ipak, nakon gotovo 10 minuta igre Đoković je napokon došao do brejka i izjednačenje na 4:4 u drugom setu.

Gubitak servisa nije poremetio Grka koji je imao čak tri brejk lopte u narednom gemu, ali ih nije iskoristio. Đoković je digao nivo igre, sjajno ga je služio forhend, pa je uspio da spasi brejk lopte. Drama se nastavila i u 12 gemu kada je agresivni i napadački orijentisan Cicipas uspio da spasi tri set lopte, ali nije i četvrtu. Nakon odličnog poena srpski teniser je dobio drugi set i došao do izjednačenja.

Treći set donio je još bolji tenis. Već u trećem gemu Cicipas koristi nešto slabiju igru Đokovića i dolazi do brejka. Srbin je zatim imao odmah šansu da se vrati, ali nije uspio da realizuje dvije brejk lopte, pa je Grk poveo 3:1.

Prava drama je viđena u narednom gemu. Cicipas je odličnim udarcima stvarao probleme Đokoviću i nije uspio da iskoristi čak četiri brejk lopte. Srbin je sve spasio, a zatim uspio da dođe do izjednačenja. I kad se činilo da Đoković preuzima igru Cicipas je sjajno napao i napravio brejk u devetom gemu .

Grk je nakon toga servirao za meč i nije uspio. Đoković je bio smiren i napravio je ribrejk. Uslijedio je još jedan dramatičan gem u kojem mladi teniser nije iskoristio brejk loptu, a nakon šest minuta Novak je ipak poveo 6:5. Zatim je napravio novi brejk i plasirao se u polufinale.