FANTASTIČAN MEČ Real osvojio šesti Super kup u nizu, sjajan Musa

Real Madrid je šesti put uzastopno odbranio titulu u Super kupu Španije, nakon što su pobijedili Barselonu 89:83 nakon produžetka.

Katalonski klub je imao prednost koju je stekao u drugoj četvrtini. Jaka odbrana je ostavila “kraljevski klub” bez poena pet minuta i prvi put jedan rival je imao dvocifrenu prednost. Na startu trećeg perioda Barselona je došla i do velikih plus 12(45:33).

Real je zatim napravio strašnu seriju 19:2 tokom koje je Serhio Ljulj pogodio tri vezane trojke. Madriđani su došli do plus pet a onda je Nikola Kalinić poenima prekinuo seriju i vratio Barselonu u igri.

U finišu je viđena velika drama a onda je Real promašio napad za pobjedu. Gabrijel Dek nije uspio da pogodi, pa se otišlo u produžetak.

U njemu je Real bio dominantan a posebno najbolji igrač Valter Tavares koji je odlučio meč.

Tavares je na kraju bio i najkorisniji igral sa 24 poena i 12 skokova. Džanan Musa ubacio 19 poena.

U timu Barcelone Šenan šanli je imao 21 poen, a reprezentativac Srbije Nikola Kalinić osam poena i sedam skokova.