FANTASTIČNA ZVEZDA Beograđani ostavili PAO na 48 poena, sjajna rola Voltersa

Sjajna partija Crvene zvezde u Evroligi. Beograđani su prekinuli seriju poraza i na svom parketu su deklasirali Panatianikos 81:48, te došli do treće pobjede.

Tim Dejana Radonjića je odigrao vrhunski meč i već od prve četvrtine su u potpunosti kontrolisali gotovo sve segmente igre. Jaka odbrana, dobar napad, proradio je i šut za tri poena pa su na kraju Beograđani došli do odlične pobjede. Ovo je najubjedljivija pobjeda Zvezde u Evroligi i najteđi poraz Panatianikosa.

Zvezda je sjajno otvorila meč protiv Panatianikosa. Nejt Volters je sjajno ušao u meč ubacio je svoju ekipu u dobar ritam sa deset poena, a onda su Beograđani uspjeli da jakom odbranom naprave kvalitetnu seriju, pa su od rezultata 5:6 došli do 16:6, a na kraju je ovaj period pripao domaćem timu 21:8.

Drugi period su gosti bolje otvorili na krilima Mejkona koji je uspio da pogodi za tri poena i izbori dodatno, a zatim je Okaro Vajt zakucao za seriju gostiju 6:0. Ipak uslijedio je tajm aut nakon kojeg je Nejt Volters nastavio seriju dobrih poteza pa se Zvezda opet odvojila. Imali su Beograđani i plus 18 (39:21), ali su gosti iskoristili dvije šanse da smanje zaostatak (39:26).

Zvezda nije popuštala ni u trećoj četvrtini. Uspjeli su Beograđani da odigraju i dalje u visokom ritmu, pa su čuvali svoju prednost i nisu dopuštali Grcima da uhvate priključak. Odbrana nije ostavljala puno prostora gostima koji su u prve tri četvrtine dali 36 poena.

U pobjedničkom timu Nejt Volters je imao 18 poena, dok je Ostin Holins imao 11, a Nikola Kalinić 10 poena. U tima Panatianikos je Mejkon ubacio 15 poena.