Fočak blistao u Zenici: BiH lako savladala Island na startu kvalifikacija za EURO

Fudbaleri Bosne i Hercegovine savladali su Island rezultatom 3:0 u prvom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Njemačkoj 2024.

Sjajnu partiju pružio Fočak Rade Krunić, koji nastupa za Milan, a postigao je dva pogotka.

Bosna i Hercegovina je ofanzvno krenula od starta meča, a to im se isplatilo u 14. minutu kada je pogodio pomenuti Krunić.

Isti igrač uduplao je predsnost plavo-žutih u 40. minutu susreta. Tako je BiH sa velikom prednošću otišla na poluvrijeme.

Konačan rezultat postavio je Amar Dedić u 63. minutu. Nakon toga BiH je kontrolisala utakmicu, a Islanđani su u par navrata mogli ublažiti rezultat, ali se na golu istakao Ibrahim Šehić. Bio je ovo drugi debi Faruka Hadžibegića na klupi “zmajeva”, a iskusni stručnjak sigurno će biti zadovoljan onim što su prikazali njegovi izabranici.

BiH će već u nedjelju gostovati Slovačkoj, dok će Islanđani u goste Lihtenštajnu.