(FOTO) DRAMA NA APENINIMA Italijani osporavaju Vlahovićev gol iz slobodnog udarca, diglo se mnogo prašine

I Kaljari i Juventus su se žalili na sudiju poslije remija u 33. kolu italijanske Serije A. Osporava se i slobodan udarac koji je maestralno izveo Dušan Vlahović.

Meč na Sardiniji u petak završen je bez pobjednika 2:2. Domaći tim je uz golove sa penala poveo sa 2:0, međutim uspjeli su crno-bijeli iz Torina da se izbore za bod, piše Sportal.

Međutim, nisu bili zadovoljni u Juventusu poslije meča. Smatrali su da su oštećeni za kazneni udarac, pošto je u uvodnim minutima, Mina laktom udario Alkarasa u glavu. Ovaj kontakt je bio unutar šesnaesterca, ali su sudija i VAR stručnjaci smatrali da je to običan sudar i dali su znak da se meč nastavi.

Alkaras je krvario, a morao je na ušivanje rane na poluvremenu, kada je i zamijenjen.

Na drugoj strani, Kaljari je bio bijesan zbog slobodnog udarca koji je omogućio Dušanu Vlahoviću da vrati Juve u igru za 2-1.

Nandes je tvrdio da nije napravio faul, zbog kojeg je taj slobodan udarac i dosuđen.

– Uvjeravam vas, nisam uspostavio kontakt – rekao je Nandes.

– Nama se ovakvi slobodni udarci nikada ne dodijeljuju. Borimo se da ostanemo u Seriji A, a ovakvi incidenti mijenjaju tok meča. Ako sudija misli da je ovo bio faul, mogu sa sigurnošću da kažem da nije – rekao je.

Juventus je trenutno treći na tabeli Serije A sa 64 bodova. Kaljari je na 14. poziciji sa 32 boda .