(FOTO) KATASTROFA SE NASTAVLJA Napoli kiksao protiv "davljenika", Evropa je sve dalje

Sada već bivši šampion Italije Napoli remizirao je 2:2 sa Frozinoneom na svom stadionu u meču 32. kola italijanske Serije A.

Napoli nije ni blijeda sjenka tima koji je prošle sezone došao do Skudeta. Više puta su Napolitanci to pokazali, a sada još jednom dokazali u duelu sa ekipom iz donjeg dijela tabele.

Iako je domaćin vodio dva puta na stadionu Dijego Armando Maradona, na kraju je uzeo samo bod i pitanje je hoće li uspeti da izbori barem plasman u neko evropsko takmičenje.

Mateo Politano je u 16. minutu donio prednost Napoliju. U 30. je Matijas Sule prokockao penal za izjednačenje, pa se na promjenu rezultata čekalo još 20 minuta. Tada je Valid Čedira pogodio za 1:1.

Nije ekipa Frančeska Kalcone dugo čekala na novo vođstvo. U 63. minutu je Viktor Osimen rutinski završio napad i obradovao navijače na tribinama, ali samo za kratko, piše Sportal.

Nepunih deset minuta kasnije Čedira je ponovo bio koban po Napolitance i postavio konačan rezultat.

U finišu je domaći tim ostao sa igračem manje. Mario Rui je dobio drugi žuti karton. Ipak, do kraja je ostalo još jako malo vremena da Frozinone iskoristi brojčanu prednost i upiše bitnu pobjedu u borbi za opstanak.

Napoli na osmom mjestu ima 49 bodova. U sledećem kolu gostuje Empoliju.

Frozinone je 17. sa 27, a pred njim je okršaj prtoiv Torina na strani.