(FOTO) Mančester siti se provukao i nastavio trku za titulu: Gvardiol i Haland kaznili promašaje Notingema

Šampion Engleske Mančester siti ostvario je važnu pobjedu u borbi za novi pehar Premijer lige.

Mančester siti

Na gostovanju Notingem Forestu izabranici Pepa Gvardiole slavili su pobjedu od 2:0 (1:0).

Tako su “građani” nastavili odličan niz, stigli su do pete uzastopne pobjede u Premijer ligi i smanjili zaostatak za vodećim Arsenalom na svega jedan bod, ali uz utakmicu manje.

Dugo je domaćin odolevao, tačnije sve do 32. minuta kada je Siti konačno stigao do gola.

Poslije kornera, odlično je reagovao Joško Gvardiol i glavom poslao loptu u mrežu Notingema za 0:1.

Imao je domaćin dve kolosalne prilike u finišu prvog dijela, u 38. minutu se obrukao Kris Vud, a u trećem minutu nadoknade i Muriljo, kada je iz neposredne blizine pogodio prečku.

Vudov udarac u 47. minutu je odlično izblokiran, a kazna za sve te promašaje stigla je u 72. minutu.

Na asistenciju Kevina de Brujnea, mrežu Notingem Foresta zatresao je Erling Haland.

On je postigao 21. gol u sezoni i time izbio na čelo liste strelaca u Premijer ligi.

U narednom kolu Notingem Forest 4. maja gostuje u Šefildu, dok Siti istog dana dočekuje na Etihadu ekipu Vilverhemptona.