(FOTO) Ni veliko nevrijeme nije omelo Plemiće: Zrinjski pregazio Igman i smanjio zaostatak za Borcem

Fudbaleri Zrinjskog upisali su novu ubjedljivu pobjedu, pošto su na svom terenu u okviru 20. kola Premijer lige slavili protiv Igmana sa visokih 5:0.

Ni veliko nevrijeme koje je pogodilo Hercegovinu nije omelo izabranike Željka Petrovića da za samo devet minuta do vrha napune mrežu gostiju, postignu 4 pogotka, i riješe sva pitanja oko pobjednika.

Iako se Igman dobro držao uvodnih pola sata, od 29. minuta počela je bravura Plemića. Mrežu Ćemana načeo je Kiš, da bi onda redom pogađali Tičinović u 32. minutu, Bilbija sa penala u 36. i Malekinušić u 38. za 4:0.

Sa tim rezultatom se otišlo i na odmor, da bi konačnih 5:0 postavio Barišić, a igrao se 78. minut meča.

Zrinjski se vratio na pobjednički kolosijek nakon remija protiv Željezničara, a takođe i iskoristio jučerapnji neriješen rezultat između Veleža i Borca, pa se vratio na minus 7 u odnosu na Banjalučane.

U narednom kolu Zrinjski će gostovati u Doboju kod Sloge, a prije toga ih očekuje prvi meč četvrtfinala kupa BiH protiv Jedinstva iz Bihaća.