Fudbaleri Bajer Leverkuzena upisali novu pobjedu: Još pet koraka do besmrtnosti, ni Ajntraht im nije mogao ništa

Fudbaleri Bajer Leverkuzena upisali su novu pobjedu, pošto su u utakmici 32. kola njemačke Bundeslige u gostima savladali Ajntraht Frankfurt, rezultatom 5:1 (2:1).

Bajer Leverkuzen

Nije ni Ajntraht uspeo da ih pobjedi, šta više, doživjeli su težak poraz pred svojim navijačima. U najboljem slučaju, Leverkuzen do kraja sezone čeka još pet mečeva, a ukoliko ne izgube ni na jednom, ući će u istoriju kao tim koji će čitavu sezonu završiti bez neuspjeha.

Da bi to uradili, ne smiju da izgube u posljednja dva meča Bundeslige, protiv Bohuma i Augsburga, da osvoje Kup Njemačke protiv Kajzerslauterna, kao i da ne izgube od Rome, a zatim i u finalu Lige Evrope, protiv Marseja ili Atalante, piše Sportal.

Što se samog meča u Frankfurtu tiče, gost je poveo preko Džake u 12. minutu, al je u 32. Ekitike vratio nadu domaćima da mogu do šoka. Ipak, već do poluvremena je bilo 1:2, nakon gola Šika u 44. minutu.

Palasios je sa penala u 58. postigao i treći gol za “farmaceute”, Frimpong je u 77. povisio na 4:1, da bi konačnih 5:1 postavio Bonifejs, pogotkom sa bele tačke u 89. minutu susreta.

Lever je odavno osvojio titulu u Njemačkoj, sada su prvi sa 84 boda, čak 15 više od drugoplasiranog Bajerna, dok je Ajnjtraht na šestom mjestu i gotovo izvjesno će naredne sezone igrati u grupnoj fazi Lige Evrope.