FURIOZNO POLUVRIJEME MAĐARA Nakon preokreta pobijedili Island i plasirali se u drugi krug EURA

Rukometaši Mađarske pobijedili su Island rezultatom 24:18 u utakmici trećeg kola grupe “E” na Evrospkom prvensvu i na taj način su osigurali plsman u narednu rundu i to sa prve pozicije.

Mađarska je do ove pobjede stigla nakon preokreta s obzirom da je u prom poluvremenu island bio bolji tim i poslije prvih trideset minuta vodio je sa 12:9. Međutim, Mađari su u drugom poluvremnu piostigli 15 golova, a primili samo šest što im je bilo dovoljno za ubjedljiv trijumf.

U grupi “E” večeras igraju Danska i Rusija (20,30) ali ovaj meč nema rezultatski značaj jer nijedna od ove dvije reprezentacije nema ni teoretsku šansu da dođe do trećeg mjesta.