GOLČINA BEKA ZVEZDE Pogledajte kako je Gobeljić pocijepao mrežu Napretka (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde u odloženom meču petog kola gostovali su Napretku u Kruševcu i teško da su mogli da požele bolji početak meča, pošto su već poslije 20 minuta stekli dva gola prednosti (2:0).

“Čarapani” su nešto bolje započeli duel protiv prvaka Srbije, bili su ti koji su imali više loptu u posjedu, prvi su uputili šut ka golu Milana Borjana, ali je Zvezda bila ta koja je došla do prednosti. I to na kakav način!

Naime, u 16. minutu Veljko Simić je odložio loptu Marku Gobeljiću, koji nije mnogo oklijevao, već je raspalio po njoj i poslao je projektil sa 25 metara ka golu Kruševljana.

Golman Nikola Petrović nije imao ni promil šanse da zaustavi nevjerovatan udarac, pošto je lopta ušla u gol pod prečku, te je tako Zvezda došla do prednosti.

Marko Gobeljić spektakularan gol nije proslavljao, jer je upravo u Zvezdu došao iz Napretka i tako je odao poštovanje bivšem klubu.

Podsjetimo i to, “crveno-bijeli” se nisu zaustavljali poslije vodećeg gola, pošto su samo tri minuta kasnije duplirali prednost, a u strijelce se upisao Veljko Simić, piše Blic.