GOLEADA ATALANTE PROTIV VALENSIJE Šok u Londonu, Lajpcig slavio protiv Totenhema

Liga šampiona nastavlja da donosi iznenađenja, a veliko su svakako priredili fudbaleri Lajpciga, koji su pobijedili Totenhem u Londonu rezultatom 1:0.

Atalanta je u drugom meču do nogu potukla Valensiju 4:1, ostvarivši pobjedu u svom prvom meču u istoriji kada je u pitanju nokaut faza Lige šampiona.

Totenhem Lajpcig 0:1

Prvi je zaprijetio Totenhem, međutim pokušaj Bergvajna osujetio je Gulaši, pa je somaći tim propustio sjajnu priliku da dođe u vođstvo.

U meču bez mnogo šansi, novu je imao Totenhem u 30. minutu, ali je nakon kornera Lukas Moura je šutirao neprecizno.

Domaći su se oslobodili pritiska Lajpciga, koji i dalje u nogama ima drastično više loptu u svojim nogama (63-37 posjed lopte za Nijemce nakon 30 minuta).

Na startu drugog poluvremena navijači Lajpciga su prekinuli meč ubacivanje papirnih rolni, a na njihovoj tribini bio je transparent koji je imao poruku – “Ustanimo svi zajedno protiv visokih cena karata”.

U 58. minutu šok u Londonu, Lajpcig je poveo sa 1:0. Ben Dejvis je u šesnaestercu napravio oštar prekršaj nad Lajnerom, sudija Čakir pokazao je, bez dvoumljenja na bijelu tačku, a siguran realizator najstrože kazne bio je Timo Verner.

Pokušao je Murinjo dvostrukom izmjenom da probudi ekipu, teren su napustili Dele Ali i Žedson Fernandeš, a umjesto njih su ušli Tangaj Ndombele i Erik Lamela. Međutim, ni ovo Ebglezima nije pomoglo.

Atlanta – Valensija 4:1

Atalanta je zaprijetila već u četvrtom minutu.  Fauliran je Alehandro Gomez, prekršaj je napravio Dani Pareho, međutim Gomez je iz izgledne šanse šutirao snažno i neprecizno.

Samo četiri minuta kasnije hrvatski internacionalac Mario Pašalić je bio oči u oči sa golmanom gostiju Domenekom koji je sjajno odbranio.

Domaći do vođstva dolaze u 16. minutu, strijelac je Hatebur. Sjajno je prošao Gomez koji je uposlio saigrača, a ovaj se odlično snašao u petercu gostiju i donio vođstvo svojoj ekipi.

Zaprijetila je i Valensija u 30. minutu. Stopostotnu priliku za Valensiju propustio je Feran Tores koji je pogodio spoljni dio mreže.

Samo pet minuta kasnije nova šansa za Valensiju.

Guedeš je oštro centrirao nakon prodora, ali na njegovu žalsot niko od saigrača nije bio blizu lopte.

Nakon dvije propuštene prilike stigla je kazna u 40. minutu preko Josipa Iličića. Slovenac je uspio da se snađe na ivici šesnaesterca iako je oko njega bilo nekoliko protivničkih fudbalera, te snažnim i preciznim udarcem savlada nemoćnog Domeneka, koji već drugi put mora da vadi loptu iz mreže.

Ovo je bio konačan rezultat prvog poluvremena, ali Atalanta se tu nije zaustavila.

U 58. minutu Freuler pogađa za 3:0, a samo pet minuta kasnije nakon sjajnog kontranapada strijelac za Atalantu je Hatebur – 4:0.

U 67. minutu budi se Valensija, prvi kontakt sa loptom Denisa Čeriševa bio je i prvi gol za goste. Nakon greške odbrane Atalante ruski internacionalnac bio je precizan sa ruba šesnaesterca i postigao gol nade za Špance.

Do kraja je blagu inicjativu imala je Valensija, dok je domaći tim, zadovoljan rezultatom, pokušavao protivnika ugroziti iz kontranapada, a jednu dobru priliku iz izgledne situacije propustio je Malinovski.