GORIO PIONIR Zvezda nakon drame slomila Bajern (VIDEO)

Crvena zvezda je i dalje u borbi za TOP 8. Beograđani su na svom terenu savladali Bajern 81:78 i došli do sedme pobjede u Evroligi ove sezone nakon teške i neizvjesne borbe do posljednje sekunde.

Izuzetno uzbudljivo i borbeno je bilo prvo poluvrijeme u duelu Crvena zvezde i Bajerna u kojem su ekipe igrale u serijama. Njemački tim je prvi stekao značajniju prednost u prvoj četvrtini. imali su plus pet zahvaljujući odličnom ofanzivnom skoku i dobrom šutu za tri poena. Ipak, domaći tim se uz podršku navijača i poenima Nikole Ivanovića vratio u duel.

Bajern je dominirao pod košem a upravo su zahvaljujući poenima iz drugog napada došli do nove prednosti 29:22. U tim trenucima proradio je Zvezdin šut za tri poena. Pogađao je Dobrić, zatim Marković i Volters pan je domaći tim prešao u vođstvo 36:33. Sjajan meč je igrao bivši igrač Partizana Vladimir Lučić koji je vezao šest poena i odbio nalet „crveno –bijelih“. Bajern je inače u prvih 20 minuta imao čak 11 ofanzivnih skokova.

Rezultatska klackalica je nastavljena i u treoj četvrtini. Zvezda je uspjela da dođe do 56:51 , a onda je propustila da se odlijepi. Lučić je i u ovoj četvrtini bio odličan i donio je preokret svom timu koji je na kraju treće četvrtine vodio 67:65.

Beograđani su uspjeli da zatim naprave seriju 9:0 sredinom posljednje četvrtine. Napokon su izabranici Dejana Radonjića zaustavili skok a zatim su  došli do 78:70. Bajern je prekinuo seriju domaćih sa linije bacanja. Sudije su zatim donijele novu neizvjesnost jer su svirale prekršaj Ivanovića u napadu i nisu priznale poene.

Ipak poeni Nikole Kalinića su donijeli miran kraj utakmice.

Najefikasniji igrač meča bio je Vladimir Lučić koji je ubacio 21 poen. U Zvezdi je Nikola Kalinić imao 20 poena, dok je Branko Lazić dodao 12. Takođe Luka Mitrović je podijelio osam asistencija, a zebnju za stručni štab beogradskog tima donio je izlazak iz igre Dejana Davidovca.

Rezultati: Uniks –Žalgiris 66:53, Alba –CSKA 90:93, Monako –Zenit 74:85, Olimpijakos –Asvel 89:54.