Hrvatska SANJA OSVETU protiv Francuske

Hrvatska je velikim preokretom protiv Engleske (2:1) došla do prvog finala Mundijala u istoriji i nadmašila čuvenu generaciju iz 1998. godine.

Sada će ekipa Zlatka Dalića imati priliku za revanš jer će u nedjelju rival u velikom finalu biti upravo selekcija Francuske, koja je prije 20 godina eliminisala “vatrene”. “Galski pijetlovi” su odmah podsjetili na taj duel kada je koban po Hrvate bio Lilijam Tiram.

Engleska je četvrti put zaustavljena u polufinalu. Mladi tim je prevazišao sva očekivanja koja su imali pred Mundijal ali sigurno da će dugo žaliti za propuštenim šansama koje su imali pri vođstvu od 1:0.

Junak dana: Ivan Perišić (Hrvatska)

Foto Peter Powell/EPA

Ivan Perišić je odigrao sjajan meč u polufinalu Mundijala. On se prvo u 68. minuti upisao u strijelce i donio izjednačenje Hrvatskoj da bi zatim u produžetku u 109. minuti asistirao Mariju Mandžukiću za pobjednički gol. Perišić je dobio priznanje jer je najviše pretrčao u pobjedničkom timu i bio je kreator preokreta.

Tragičar dana: Džon Stouns (Engleska)

Foto EPA SERGEI CHIRIKOV

Defanzivac Mančester Sitija je loše reagovao u 109. minuti. Ostavio je previše prostora Mandžukiću koji je napadač Juventusa znao da iskoristi, prođe svog čuvara i da postigne istorijski gol. Pri tome je još nekoliko puta nakon izjednačenja veoma loše reagovao unoseći nervozu među saigrače pa je u tim trenucima Hrvatska mogla do gola.

Potez dana: Kiran Tripije (Engleska)

Foto Epa ABEDIN-TAHERKENAREH

Engleskoj za utjehu ostaje da su postigli najljepši gol u polufinalnim mečevima u Rusiji. Kiran Tripije je u petoj minuti sjajno izveo slobodan udarac i savladao na ovom prvenstvu odličnog Danijela Subašića. Ispostaviće se, ipak, nedovoljno za veliko finale.