I DALJE U IGRI ZA PLEJ-OF Bajić: Iznenadila nas je visoka petorka Partizana

Igokea je poražena u Beogradu, ali tim iz Laktaša i dalje ima ogromnu šansu da izbori plasman u plej –of.

Loš šut za tri i veliki broj primljenih poena iz kontri su presudili gostima a trener Dragan Bajićje naveo da je njegov tim uprkos svemu pokazao karakter.

-Čestitam Partizanu na zasluženoj pobjedi i želim im puno sreće u nastavku. Kroz pripremu smo znali da je rival puno agresivan i da u prenosu ne dozvolimo izgubljene lopte što nam se desilo u prvom dijelu gdje smo praktično sami sebe pobijedili. To je dosta dobro izgledalo ali smo onda u fazi napada imali greške i  izgubljene lopte što je Partizan kazni sa 12 poena iz kontranapada. To je prevelik broj-istakao je Bajić.

Takođe domaći tim je iznenadio goste sredinom druge četvrtine.

-Kolega Obradović je prvi put uveo visoku petorku( sa četiri visoka igrača) i to nam je napravio problem. Preuzimali su sve i izgubili smo tečnost u napadu. Drug poluvrijeme otvoreno je serijom 10:0 a Partizan je tad stekao odlučujuću prednost. Raduje me što smo se vratili, korektno smo odigrali do kraja i držali meč neizvjesnim ali  nismo imali sage za prokret. Nedostaje nam Ilić koji je naš najbolji igrač po statistici. Ono što me raduje je da smo uspjeli da neutrališemo ofanzivni skok Partizana. Ono što treba da uradimo je da izvučemo dobre stvari i okrenemo se nastavku sezone. Imamo svoj cilj plasman u plej-of i domaća utakmica sa SC nam može otvoriti dosta toga-rekao je Bajić.