I RUKOMETAŠI BiH IDU NA EURO Karačić golom 30 sekundi prije kraja donio pobjedu

I rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine plasirala se na evropski šampionat nakon što je pobijedila Češku rezultatom 24:23 u 6. kolu kvalifikacija za plasman na prvenstvo starog kontinenta.

U prvom poluvremenu ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a izabranici selektora Bilala Šumana, golom Perića, otišli su na odmor sa jednim golom viška.

Drugo poluvrijeme otvoreno je serijama 2:0, prvo Češke, a potom i BiH, a Česi su u poslednjih deset minuta ušli sa golom viška (20:19), a domaći tim prvi put dolazi i do dva gola viška. Uzvraća BiH serijom 3:0, a ključni gol za pobjedu postigao je bivši rukometaš Borca Ivan Karačić 30 sekundi prije kraja.

Naefikasniji igrač utakmice bio je Nikola Prce  sa deset golova dok je na drugoj strani Petrovsky je postigao sedam.