IGOKEA U FINALU KUPA "MIRZE DELIBAŠIĆA" Mladost preslaba za Aleksandrovčane

Košarkaši Igokee pobijedili su Mladost iz Mrkonjić Grada rezultatom 93:56 u drugoj polufinalnoj utakmici Kupa “Mirze Delibašića”, a Aleksandrovčani će se sutra u finalu za pehar boriti protiv sarajevskih Sparsa.

Mladost je samo u prvoj četvrtini držala prikjučak, a ovaj period igre Igokea je završila sa plus šest (21:15). a u prvih pet minuta po pet koševa za domaći tim postigli su Lešić, Milošević i Radivojević.

Već nakon tri minuta igre u drugoj četvrtini, Igokea poslije koševa Lukovića, dolazi do plus 10 (29:19), a odmah u narednom napadu i Anđušić pogađa trojku, a Luković polovinom druge dionice povećava na plus 17 (37:20).  Do kraja ovog perioda prednost Igokee popela se na 27 razlike (54:27).

Serijom 7:0, koševima Latavijusa Vilijamsa i Vuka Radivojevića, Igokea, već u prvom minutu drugog poluvremena stiže do 34 poena razlike (61:27), tako da je bilo potpuno jasno da će izabranici trenera Dragana Nikolića opravdati ulogu apsolutnog favorita i izboriti plasman u finale.

Veliki dobitak za Igokeu je povratak Latavijusa Vilijamsa na parket, poslije pauze zbog povrede koja je trajala gotovo dva mjeseca, a za Aleksandrovčane je debitovao i novi igrač Novak Musić.

Najefikasniji u timu Igokee bio je Vuk Radivojević sa 14 poena dok je Mladost predvodio Đorđe Aleksić koji je postigao 15 koševa.

Finalna utakmica Kupa “Mirze Delibašića” Igokea Sparsi igra se sutra od 17 časova u Laktašima.