INCIDENTI ZASJENILI MEČ Poraz Partizana od Spartaka, isključeni Milošević i Natho

Fudbaleri Partizana poraženi su na poslednjem pripremnom meču u okviru “Premijer kupa” u Kataru od moskovskog Spartaka 3:2 (1:2) poslije preokreta ruske ekipe.

Međutim, meč će ostati u sjenci nekoliko incidenata i spornih situacija u kojima su isključeni trener i igrač crno-belih Savo Milošević i Bibras Natho.

Podsjetimo, na prvom meču Partizan je sa Lokomotivom odigrao nerješeno 1:1, ali je pobijedio posle boljeg izvođenja penala 4:2. U drugom kolu je izgubio od Rostova sa 3:1.

Crno bijeli su vrlo rano primili gol, već u 7. minutu Zobnin je pogodio i doneo Spartaku prednost. Ipak, izabranici Save Miloševića vrlo brzo su odgovorili preko Strahinje Pavlovića koji se odlično snašao u kaznenom prostoru protivnika. Posle prekida, centrirao je Natho, a mladi štoper je glavom smestio loptu u mrežu., igrao se 17. minut.

Bolji su bili crno-bijeli u nastavku, a vođstvo parnom valjku donio je Sejduba Suma, koji je dobio loptu od Sadika, napravio sjajnu varku i rutinski smestio loptu u mrežu u 34. minutu.

Samo pet minuta prije odlaska na odmor dogodila se sporna situacija. Sapleten je Sadik uz aut liniju, a sudije nisu smatrale da je to bio faul. Savo Milošević je bio veoma ljut i ubacio čak flašicu u teren, a potom i sam ušao da bi ga arbitar Nabet Kaled ekspresno isključio crvenim kartonom.

Burno je reagovao i Bibras Natho koji je već imao žuti karton, pa je tako i Izraelac zaradio isključenje. Na odmor se otišlo sa prednošću crno-bijelih.

Fudbaleri Spartaka su znali da iskoriste brojčanu prednost i vrlo rano, stigli do izjednačenja, igrao se 48. minut, kada se Sobolev fantastično snašao i postigao gol za 2:2.

Bojan Matić je pogodio stativu u 58. minutu utakmice na odličan centaršut Rajka Brežančića, ali se mreža nije zatresla.

Sporni penal dogodio se u 69. minutu koji je Ponce pretvorio u gol za 3:2 za Spartak. Ponovo sudija nije dobro reagovao, jer igrač crno-belih Aleksandar Šćekić nije oborio Ajrtona, već je samo stajao u mjestu.