ITALIJA ODIGRALA ZA SRBIJU Orlići remizirali sa Španijom i prošli u četvrtfinale Evropskog prvenstva

Kadetska fudbalska reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

U posljednjem meču grupne faze, Srbija je odigrala neriješeno sa Španijom 1:1. Ali, kako je u drugom meču Grupe B Italija savladala Sloveniju rezultatom 3:0, Srbija prolazi dalje kao druga u grupi. Za obje selekcije je takmičenje završeno, a dalje idu Srbija i Španija.

Nakon tankog prvog poluvremena, Srbija je u drugom krenula ofanzivnije i nakon par stvorenih prilika Andrija Maksimović dovodi Orliće u vođstvo u 68. minutu.

Ipak nisu uspjeli da sačuvaju mrežu izabranici Aleksandra Lukovića, a fudbaler Barselone Lamine Jamal pogodio je za 1:1 u 79. minutu.