IZNENAĐUJUĆE FINALE U MAJAMIJU Siner i Hurkač u borbi za trofej

Finale Mastersa u Majamiju donosi iznenađenje, jer će se u njemu sastati Janik Siner i Hubert Hurač.

Siner je u prvom polufinalu savladao Roberta Bautista Aguta, a u drugom Hurkač je za manje od sat i po vremena eliminisao osmog tenisera svijeta Andreja Rubljova i tako postao prvi Poljak u finalu turnira u Majamiju.

Poljak je od samog starta bio dominantan i poveo je 5:1 pa je osvojio prvi set sa 6:3

Ruski teniser nije blistao ni na startu drugog. Odmah je dozvolio rivalu da mu oduzme servis. Rubljov je spasio prvu meč loptu pri rezultatu 5:3, da bi u desetom gemu drugog seta ozbiljno opteretio servis protivnika. To je ujedno bio i najduži gem meča, a trajao je preko deset minuta. Hurkač je spasio tri brejk lopte, pa iskoristio ukupno treću meč loptu za 6:4. Veliko finale je u nedjelju od 19 časova.