JAČI I OD KIŠE Novak Đoković pobijedio Frica u Rimu

Najbolji svjetski teniser Novak Đoković se plasirao u narednu rundu mastersa u Rimu.

Svjetski broj jedan je slavio u dva seta, 6:3, 7:6, protiv Amerikanca Tejlora Frica koji je iznenađujuće eliminisao Danijela Evansa.

Đoković je bio prilično dominantan tokom celog meča, ali je isti bio prekinut u finišu drugog seta zbog jake kiše i to pošto je Fric napravio brejk u momentima kada je srpski igrač servirao za meč. Prekid je trajao oko tri sata, nakon čega je nastavljen duel.

Kada se sve sabere, meč se završio oko pet sati nakon što je počeo. Odlično je počeo Đoković, bio dobar i u drugom setu, ali se onda desio pad u finišu tog dijela meča koji je mogao u potpuno drugom smjeru da odnese čitav duel.

Oko tri sata je trajao prekid zbog koše poslije čega su se igrači vratili na teren, a nastavak je trajao oko deset minuta – do Novakove pobjede.

Odlično je otvorio meč Đoković, mada je Amerikanac zaprijetio u prvom servis gemu, u drugom je izgubio servu. Izazivao je najbolji igrač sveta Frica, tjerao ga da izlazi na mrežu, što je rezultiralo da već kroz nekoliko minuta bude lagodnih 3:0 za Đokovića.

Zaliha koju je napravio jednim brejkom u prvom setu Đoković bila mu je zlata vrijedna. Srpski teniser je u sedmom gemu prvog seta odbranio dvije brejk prilike rivala što je bila njegova poslednja prilika da se vrati.

U nastavku je nervoza uradila svoje. Iako je ponovo Đoković set otvorio brejkom, ovoga puta ga je ekspresno i ispustio pa se Fric vratio na 2:2. U tim momentima je Novak opet bio agresivniji i došao do trećeg brejka na meču, te, činilo se, mirno koračao ka pobjedi.

Meč je potom bio prekinut, nakon oko tri sata su se igrači vratili i Đoković je stigao do pobede preko tajbrejka.

Naredni meč u Rimu Novak Đoković igra u srijedu protiv boljeg iz susreta Nori – Davidovič Fokina.