JOKIĆ I DENVER NAPRAVILI PREOKRET Nagetsi se ne predaju, smanjili na 2:3 (VIDEO)

Imali su Klipersi 16 poena prednosti u petoj utamici polufinala Zapadne konferencije NBA lige, činilo se da će u finale, ali su Nagetsi napravili preokret, stigli do pobjede od 111:105 i smanjili rezultat na 2:3.

Krajem treće i početkom posljednje četvrtine ekipa Denvera je napravila seriju od 9:0, a zatim i 11:0, poslije čega je tim iz LA “pao”.

Nikola Jokić je odigrao odlično, na sedam minuta i pet sekundi do kraja meča postigao je trojku za prvo vođstvo svog tima (89:88), a zatim je dvojkom zaokružio svoju mini seriju od pet poena.

Nešto kasnije, na manje od četiri minuta do završetka pogodio je još jedan dalekometni šut za 102:94, prišao je rival poslije toga na dva poena razlike, ali je uslijedila “trojka” Majkla Portera Džuniora.

Srpski košarkaš je utakmicu završio sa 22 poena (8/11 za dva, 2/6 za tri, 2/4 bacanja), 14 skokova, pet asistencija i ukradenom loptom za nešto više od 40 minuta provedenih na parketu.

Džamal Marej je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 26 poena, uz osam skokova i sedam asistencija, Pol Milsap je dodao 17, Monti Moris 12, a Džeremi Grent 10 poena.

Na drugoj strani Kavai Lenard je imao 36 poena i devet skokova, Pol Džordž je ubacio 26, Markus Moris 12, a Patrik Beverli 10 poena.