Jokiću izmakao "tripl dabl", Denver u produžetku savladao Čikago

Jedno uspješno dodavanje nedostajalo je Nikoli Jokiću da ostvari “tripl dabl” u gostujućoj pobjedi Denvera nad Čikagom poslije produžetka.

Srpski košarkaš je na parketu bio 32 minuta, a učinak mu je 22 poena, 12 skokova i 9 asistencija uz 3 blokade i 2 ukadene lopte.

Malo je nedostajalo da Jokić bude tragičar, pošto je u posljednjem napadu gostiju promašio šut, ali je loptu pokupio Pol Milsap (19 poena) i na 0,1 sekund prije kraja pogodio za konačnih 107:108.

Kod “Bikova” zek LaVin je ubacio 28, a Vendel Karter Junior 25 poena.

Lejkersi su umalo prosuli veliko vođstvo u Dalasu, ali su ipak na kraju slavili sa 114:113, zahvaljujući pogotku sa slobodnog bacanja LeBrona Džejmsa na 2,1 sekundu do kraja meča, a poslije toga na drugoj strani Džej Džej Baria je promašio šut za tri poena.

Džejsm je susret završio sa 29 poena, a cijela prva petorka tima iz Los Anđelesa je imala dvocifren košgeterski učinak, dok je na drugoj strani Vesli Metjuz ubacio 21 poen.

Gotovo savršenu utakmicu odigrao je Domantas Sabonis koji je za 21 minut ubacio 30 poena uz šut iz igre 12-12, pa je Indijana stigla do trijumfa u Njujorku, a domaćima nije pomoglo ni 37 poena Tima Hardaveja Juniora.

Aktuelni šampion Golden Stejt je na krilima Stefa Karija i Kevina Durenta, koji su zajedno ubacili 61 poen (37+24), savladao Nju Orleans sa 131:121, a kod gostiju Holidej sa 28 i Mirotić sa 26 poena su bili najefikasniji.

Spski trener Igor Kokoškov je doživio novi poraz sa Finiksom,  kao gost savladao ih je San Antonio 120:90.

Sansi su tako prikovani za posljednju poziciju Zapadne konferencije.